בניית פרגולות מעץ

בימינו, רוב רובם של האנשים שמחזיקים גינה וחצר פרטית יחפשו אחר פתרון ההצללה האולטימטיבי שיציל חלק מהחלל בחוץ ויראה דקורטיבי ומרשים. פרגולות עץ הן המענה המושלם עבור צורך זה, וניתן לבנות אותן בסגנונות רבים, מכמה סוגי עץ, בהתאם למידה הרצויה ולפי הטעם האישי. בניית פרגולות מעץ היא לא עבודה מאוד מורכבת, אולם יש לבחור את הפרגולה לאחר תכנון מקצועי ושימת דגש על כמה פרטים חשובים: מידות מתאימות, מיקום נכון לפרגולה ובחירה בעץ איכותי שיישמר לאורך שנים.

02 - בניית פרגולות מעץ

פרגולות ועבודות עץ

כיצד מתכננים פרגולה?

פרגולה בחצר היא תוספת מתבקשת לכל גינה, למרפסת או לכל אזור חיצוני. מלבד המענה של הצללה וקירוי, היא מהווה מבנה מעוצב שמוסיף הרבה חן. ניתן לתכנן פרגולות בצורות רבות ובמנעד בגדלים. תכנון הפרגולה יתבצע לפי ייעודה ותהייה לו משמעות ישירה על כל סוג וחומר שבו יעשה שימוש.

תכנון פרגולה מוכרח להיעשות באמצעות איש מקצוע. לאיש מקצוע יש ניסיון וידע עתיר בכל הנוגע לבנייה בעץ כשהוא מכיר את התכונות של העץ ויודע כיצד יש לתחזק אותו. הוא ידע להתאים ללקוח את הצורה של הפרגולה שתתאים לסגנון החצר, הוא ידע לבחור את סוג העץ ולדאוג שהפרגולה תספק את הצל הנדרש ושתהייה שימושית בכל עונות השנה.

שלבי בניית הפרגולה

הקמת פרגולה בחצר תיבנה לפי מספר שלבים. בראש ובראשונה נדרש יהיה לצלם את השטח שבו היא תבנה. לאחר מכן, צריך למדוד את המידות – רוחב ואורך ואחר כך את הגובה הנדרש. במקרה בו יש קיר תומך, צריך למדוד גם את הקיר. בשלב הבא, מודדים את עומק השטח של הפרגולה ולאחר שיש לנו את כל המידות, מתחילים לחפש את הפרגולה המתאימה לתנאי החצר ולצרכים של כל דיירי הבית. באמצעות תמונות באתרים השונים שמציעים פרגולות לרכישה או הגעה פיזית למקומות שבהם מוכרים פרגולות, ניתן להתרשם ממנעד יפה של סוגים.

סוגי העצים מהם בנויות הפרגולות

את סוג העץ של הפרגולה נוכל לבחור לפי המלצה של איש המקצוע ובהתאם לתקציב שיש ברשותנו, יש עצים יקרים יותר ויש עצים במחיר סביר, כמו עץ אורן לדוגמא. העצים המבוקשים בימינו לבניית פרגולות מעץ, הם עץ  גושני, עץ אורן, עץ רב/דו שכבתי ועוד. כל סוג עץ יהיה נבדל מהאחר במרקם שלו, במידת הקשיחות, בעמידות שלו מול כל מזג אוויר ומול שינויי הטמפרטורה. כמו כן, לכל עץ יש את הצבע הייחודי שלו. היום יש גם נטייה לשלב את העץ עם חומרי גלם אחרים, כמו ברזל, שילוב זה מעניק מראה מרהיב במיוחד. נציין שניתן ואפילו כדאי, במידה ויש דק עץ תחת הפרגולה, להתאים או לעשות שימוש באותו סוג עץ לבניית הפרגולה. כל סוגי העץ המשובחים יכילו בתוכם שמן טבעי, מה שהופך אותם להרבה יותר עמידים אל מול כל ריקבון, חיידקים ועובש וגם מול כל התרחבות או התכווצות של העץ. בכל מקרה, מדי שנה כדאי לצבוע את הפרגולה בשכבת צבע שמטרתה להגן על העץ מפני נזקי מזג האוויר.

עיצוב הפרגולה

בכל בניית פרגולה מומלץ להתייחס גם לכל הקשור לעיצוב הכללי של הפרגולה ולהתאים אותו לכל שאר האלמנטים מסביב, כמו התאמה למערכות הישיבה, לצמחייה מסביב ולכל אלמנט עיצובי אחר. יש לשים לב לגובה של הפרגולה, לכל האלמנטים שישהו תחתיה, לעובי של כל קורה ולשוני בין כל קורה וקורה. יש להבחין בגודל החתכים, בעיטורים שמעטרים אותה ובמידת ההצללה באמצעות הפרגולה וברמת הגימור שלה.

 

צרו קשר לקבלת מידע והצעת מחיר:

טלפון: 050-7490049 דוא"ל: [email protected]