בריכות נוי בגינה: חלק בלתי נפרד מעיצוב גינות

בריכות נוי בגינה הם חלק מהותי משלב עיצוב גינות, והן מוסיפות יופי ייחודי ומרשים למראה הגינה. בריכות נוי יכולות לאכלס צמחיה ודגים או רק צמחיה או רק מינים מסוימים של דגים בתוך בריכת הנוי. אומנם בריכת נוי דורשת תחזוקה מבחינת פילטר וחמצן בבריכה, וכן האכלת הדגים, אך באופן כללי, בריכה כזו יכולה להוסיף יופי ואותנטיות ייחודית לסביבה בה נמצאת הבריכה. בריכות נוי יכולות להוסיף המון יופי לסביבה בה הם נמצאים, וכן להעניק שפע של צבעים ויופי ייחודי. בריכות נוי ייקבעו לפי גודל השטח בו הן נמצאות והעדפות הלקוח לסוג של בריכת הנוי, ובהתאם לכך ייבנו בריכות הנוי הרצויות, וכן רצוי שבריכת הנוי בגינה תהיה רחוקה מהעצים כדי שהעלים הנושרים מהעצים לא יגרמו לזיהום בבריכת הנוי בגינה.

יש גם גדלים מגוונים של בריכות נוי, יש ברכות נוי בגדלים קטנים יחסית ויש בריכות נוי גדולות יותר.ישנן גם בריכות נוי אקולוגיות.  בריכות גדולות הן בדרך כלל בעלות מערכת אקולוגית החיונית לסינון המים ותחלופת החמצן בבריכות אלו.  ניתן לארגן בריכת נוי מיוחדת ויפה, כל זאת תלוי העדפות של הלקוח, לבריכת הנוי שהוא אוהב, ובגודל שהוא בוחר. ניתן לשלב בריכת נוי עם מפלים ייחודיים או תעלות או אפילו מזרקות קטנות, בבריכת הנוי, במידה וגודל בריכת הנוי מאפשר לשלב היבטים אלו בבריכה בגינה. ניתן לבנות את בריכת הנוי בגינה ממספר מרכיבים, כגון שילוב של תעלה בחלק אחד של בריכת הנוי ושילוב של מזרקה בחלק אחר של בריכת הנוי, אם זו בריכת נוי גדולה דיו, כדי שיהיה לשלב בה מספר היבטים ייחודיים, שיוסיפו את הפן המיוחד והיפה לגינה. בריכות נוי הן חלק בלתי נפרד מהעיצוב של גינות יוקרה, בריכות נוי מוסיפות את הפן המרשים של הגינה ותורמות ליופי וליוקרה. כל אדם שייכנס לגינה ויראה בריכות נוי ייחודיות בתוכה, יתרשם כמעט בוודאות מיופייה של בריכת הנוי, על כל חלקיה.

04 - בריכות נוי בגינה

בריכות נוי בגינה

בריכות נוי: סוגים ומאפיינים

קיימים סוגים מגוונים של בריכות נוי, וכן בגדלים שונים ועם מרכיבים מגוונים בתוך בריכת הנוי, כאמור, למשל מזרקה או מפל מים או תעלות מיוחדות ונעימות לעין עבור הצופה בהם. למשל, קיימות בריכות נוי של בריכות אקולוגיות או בריכות דגים. מה ההבדל ביניהם ומה הייחוד של כל אחד מבריכות אלו? בריכות אקולוגיות הן בריכות הפועלות באופן עצמאי, ודורשים התערבות מזערית ביותר בתפעול שוטף שלהם. מתקיים במערכת כזו תהליך פוטוסינתזה אשר מאפשר את העברת החמצן לדגים. בריכות אקולוגיות מבוססות על הערכה נכונה של אכלוס הבריכה מבחינה אקולוגית מאוזנת, כגון צמחיה וכמות דגים בבריכה אקולוגית כזו, על מנת להשיג איזון אופטימאלי בבריכה כזו.

סוג נוסף של בריכות נוי הוא לגבי בריכות דגים, אשר בהם הדגים הן מוקד הבריכה. ניתן לאכלס בהם סוגים מגוונים של דגים, כגון דגים צבעוניים ויפים, בסוגים רבים של גדלים ומינים. למשל, דגי קוי, מזן יפני, שניתן להאכילם אך החיסרון שדגים אלו לא ניתן לשלבם עם צמחיית מים, בניגוד לבריכות אקולוגיות. דגי קוי היפנים יכולים לגדול בבריכות נוי ללא צמחיה בכלל. סוג נוסף אחר של דגים הם דגי זהב, שהם גם מתאימים לגדול בבריכות נוי בבתים, והם יכולים לשרוד גם בתנאי טמפרטורה או מים קיצוניים במיוחד. יש סוג נוסף ומעניין של דגים לבריכות נוי והם דגים סניטריים, אשר הם יכולים גם לנקות אצות וירוקת המצטברים, לעיתים, בבריכת הנוי.