בריכות דגים בגינות פרטיות

בעידן שבו יש דגש רב על עיצוב הבית והגינה, אנו נהיה כל הזמן מודעים גם לחיבור שמתרחש בתוך כתלי הבית ומחוץ לבית. אנו לומדים כיצד להכניס לגינה שלנו פריטים שמתכתבים עם הבית שלנו, עם הסגנון הייחודי ושיוצרים תחושה אישית שמייחדת אותנו. בריכת נוי ודגים תמיד תראה ייחודית ומקורית בנוף ותעניק לחלל תנועה, מים, צבע והרבה אופי. מה כדאי לדעת בטרם מחליטים להקים בריכת דגים? איך מעצבים גינה עם בריכת דגים? הכל במאמר לפניכם.

תוספת שמייחדת את הגינה

בריכת דגים תהיה תוספת דקורטיבית בכל חזות של גינה פרטית. ניתן לעצב אותה בכמה גדלים כל זמן שמתחשבים בגודל הגינה. אפשר לעטר אותה בצמחי מים וגדה, להוסיף לה חלוקי נחל או מפל וליצור פינה לתפארת. כל תהליך הקמת בריכות בעבר נחשב למורכב וכלל חפירה באדמה ויציקה של בטון, אולם כיום יש שיטות חדשניות שהופכות את ההתקנה להרבה יותר פשוטה.

דגים בגינות פרטיות - בריכות דגים בגינות פרטיות

בריכות דגים בגינות פרטיות

מה חשוב לדעת בהקמה של בריכת דגים?

בריכת דגים צריכה להראות לפני ואחרי הכל אסתטית, נקייה ומתוחזקת למשעי, אחרת כל מראה לא מטופח יפגום מידית במראה הכללי של הגינה. על כן, ניתן להסיק שבכל בריכת דגים, תידרש גם תחזוקה שוטפת ויומיומית. מסיבה זו כדאי ורצוי לתכנן ולהקים בריכת דגים רק בעזרתו של מומחה בתחום שידע לבנות את בסיס איכותי לתחזוקה שוטפת. בריכת דגים תאלץ להיות מעוצבת בצורה שיהיה נוח לנקות אותה מדי יום, להחליף בה את המים ולדאוג שעם הזמן לא תקבל  קורוזיה ובלאי. בשל כל האילוצים הללו יש לעשות שימוש בחומרי גלם כגון אבן טבעית, בטון, קרמיקה ועוד חומרים שמותירים את הבריכה יציבה ועמידה ועם זאת קלה לניקוי ולתחזוקה.

בחירת מיקום של הבריכה

עיצוב גינות כולל לרוב תכנון שמטרתו לשמור על המראה של הגינה לאורך זמן, כך שנצליח ליצור מעין שפה אחידה בין יתר הפריטים שיחדרו לתוכה. מה שעוד כדאי לדעת זה היכן מומלץ למקם את בריכת הדגים בתוך כל תכנון העיצוב. הבריכה זקוקה לאור של שמש לפחות בחלקו של היום, אולם מאידך היא צריכה להיות גם חסינה לכל מפגע של מזג אוויר על מנת שהדגים שבתוכה ישרדו זמן רב. המלצה נוספת היא לא למקם את הבריכה ליד עץ שיש לו נשירה מסיבית של עלים, זה יכול להציף את הבריכה בעלים שיגרמו לריקבון בבריכה. עם זאת, כדאי לחשוב על צל טבעי שיספק לדגים מקום קריר ומוצל גם בימים חמים במיוחד.

התאמה עיצובית לסגנון הגינה

בריכות דגים מכניסות גוון, קסם ותחושת מרגוע לגינה הפרטית, הן מעניקות אופי ייחודי ומקום מפלט מושלם לאחר יום עבודה או בתקופות לחוצות במיוחד. בריכות דגים יגיעו בשלל דגמים ואופציות ויש כאלה שתיראנה ממש כמו מאגר מים או נביעה, כאילו הטבע יצר אותן ויש בריכות שניכר יהיה לזהות כי נבנו על ידי האדם. יש בריכות דגים בסגנונות רבים כמו בריכת דגים יפנית או בריכה בסגנון ים תיכוני ועוד. בהתאם לכל בחירה שתעשו, כך גם תעצבו את הגינה על מנת ליצור הרמוניה בין הגינה לבריכת הדגים.

טיפול ותחזוקה שוטפים

חשוב לזכור שעיצוב גינה שכולל בתוכו גם בריכת דגים ידרוש תחזוקה שוטפת יומיומית. ניקיון הבריכה חשוב כדי לשמר את המראה אסתטי וכמובן להגן על חיי הדגים. על מנת להאריך את חיי הבריכה, מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיסייע לכם כיצד לטפל בבריכה לאחר ההקמה שלה.