בריכת שחיה ביתית בחצר

בניית בריכה שחיה ביתית בחצר הבית שלנו כבר לא נתפסת כמצרך נדיר זאת מאחר שמחירי הבריכות ירדו משמעותית בעוד האפשרויות גדלות כל הזמן וכמעט כל מי שמעוניין בבריכת שחייה ביתית יכול להרשות זאת לעצמו, בהתאם לתקציב שברשותו. יש כיום יותר ויותר חברות שמציעות סיוע בהקמת בריכת שחייה בחצר הבית, אולם חשוב יהיה לבחון היטב את הניסיון וגם את איכות העבודה של החברה וחשוב מזה יהיה להתאים את הבריכה לכל המאפיינים של הבית והגינה. לכל רכישה של בריכה יתלוו גם מנעד שאלות כמו איך נעצב אותה, מה הגודל של הבריכה ומה כדאי לדעת לפני שבוחרים כזו ועוד. כל הלבטים הללו יקבלו מענה בעזרת כמה דגשים שעליהם נפרט במאמר זה.

שחיה ביתית בחצר - בריכת שחיה ביתית בחצר

בריכת שחיה ביתית בחצר

גודל הבריכה בהתאם למטרה

לפני הכל יש לבחור בגודל המתאים של הבריכה, גודל שיתאים לממדי הגינה ולכל דיירי הבית. גינה גדולה תוכל להכיל בתוכה גדלים שונים של בריכה, אולם בגינה קטנה נבקש להשאיר מקום גם לפינת ישיבה, לצמחייה ולכן הבחירה תהייה בבריכה שממדיה באופן יחסי, קטנים. היה ומדובר בבריכה שמיועדת בעיקר לילדים אפשר יהיה לגם בחור בבריכה קטנה, אולם אם השאיפה תהיה בעיקר בריכה למטרות ריענון בימי הקיץ, אירוח והפקת מסיבות בריכה לאורך כל העונה, כדאי לבחור בבריכה גדולה יותר ומעוגלת. עם זאת, אם הייעוד העיקרי של הבריכה הוא למטרת שחייה יומיומית, הכי נכון יהיה לבחור בריכת שחייה מלבנית, צרה יחסית, שמשמשת את כל דיירי הבית למטרות ספורט.

בנית בריכה בהתאם למסגרת התקציב

יש שלושה סוגים של בריכות שחייה שמיועדות לבית: בריכות שעשויות מפיברגלס, בריכות מתועשות ובריכות בטון שקועות. בריכת פיברגלס נחשבת יחסית לזולה ולכן היא גם מבוקשת, אולם התחזוקה של הבריכה הזו יקרה יותר, זאת מאחר והיא נוטה להתבקע או לשקוע בבור שנחפר עבורה. בריכה מתועשת זאת בריכה שעשויה מלוחות ייחודים שעליהם מניחים יריעות שמשמשות לרצפה ולקירות של הבריכה, ניתן לעצב אותם בעיצובים שונים, אולם גם בריכות אלה עלולות עם הזמן לשקוע. בריכה שעשויה מבטון נחשבת ל – “לוקסוס” של הבריכות, מדובר בבריכה שממוקמת עמוק באדמה ולכן נדרש עבורה גם היתר לבריכות שחיה מטעם הרשות המקומית. בריכה זו עמידה ומחזיקה לאורך שנים ובשל כל היתרונות שלה היא נחשבת גם ליקרה יותר.

היכן למקם את הבריכה?

השאלה היכן למקם את הבריכה במרחב של הגינה היא שאלה קריטית ויש להחליט על מיקומה לפי מספר פרמטרים. נתחיל עם הנוף המשתקף, בבתים פרטיים שיש להם נוף הררי, שדות או עגלות חציר ושטח רחב ידיים, נכון יהיה למקם את הבריכה באופן שיאפשר להשקיף ממנה לעבר הנוף המרהיב. פרמטר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון זה אזור מוצל – מיקום שיש בו גם אזור עם צל, יגן על כל מי שנמצא בבריכה מפני קרני השמש הלוהטות, לרבות בשעות הקשות ביום, ובאופן כללי כדאי לתכנן שבקרבתה תהייה פינת מוצלת עם מערכת ישיבה שניתן יהיה לשבת בסמוך אליה.

בטיחות בשטח הבריכה

בריכת שחייה ביתית יכולה להיות בקלות גם מלכודת מוות לילדים קטנים, ולצערנו, התוודענו לא פעם על מקרים טרגיים ומצערים של טביעות בבריכות שחייה ביתיות שלא היו מאובטחות. בכל בית שיש בו ילדים או שהם נוהגים להתארח בו, חשוב להתייחס ביתר רצינות לנושא הבטיחות ולהתקין מעקה בטיחותי שימנע חדירה של ילדים לבריכה בהיעדר השגחה של מבוגר, או כל פתרון ומענה בטיחותי שימנע מהם להגיע לבריכת השחייה בכוחות עצמם.