הוצאת היתר לבריכה פרטית

כל מי שמחזיק בגינה גדולה ומעוניין להקים בתוכה בריכה פרטית שתספק הנאה צרופה ותשדרג את רמת החיים של כל דיירי הבית, מחויב להבין גם את כל המשמעויות הקיימות בהליך שכזה. יש אפשרות לרכוש בריכה זולה שמגיעה ישירות מהמפעל ולהניח אותה על הקרקע, אולם, זאת לא תהייה בריכה שתחזיק לאורך זמן וודאי לא תהווה את אותה הנאה כמו בריכת שחיה גדולה ומקובעת. היה ותרצו בבריכה מקובעת באדמה כמו בריכת בטון, בריכה שתעלה את ערך הבית ותהווה מקור למרגוע, לספורט והנאה כל ימות השנה, יש צורך לערב אנשי מקצוע ובמקביל להוציא היתר מיוחד מהרשות המקומית שמאשר את ההקמה של בריכה מקובעת באדמה. במאמר לפניכם נרחיב אודות כל הפעולות שיש לעשות בטרם רוכשים בריכת שחיה ביתית.

היתר לבריכה פרטית - הוצאת היתר לבריכה פרטית

הוצאת היתר לבריכה פרטית

השלב ההתחלתי

לפני הכל חשוב יהיה להתחיל, כמו בכל הליך הקמה של מבנה, באפיון הבריכה, זאת לפי כל התנאים מסביב לצד כל צורך שיש לכל דייר. חשוב להבין איפה המיקום האולטימטיבי של הבריכה בכל השטח עצמו, לאבחן את סוג הקרקע, לדעת מה המידות המדויקות של הבריכה ומה הצורה הכי נכונה שהיא תבנה וכולי. לכל החלטה שתינתן תהיה כפופה שיקול דעתו של אדריכל נוף שזה תחום מומחיות, שהוא ייקח אותם בחשבון בכל תכנון שלו וידע לשרטט את המודל של הבריכה באופן מוקפד ומקצועי ביותר עבור כל איש מקצוע שייקח חלק בהקמת הבריכה. לצד זה, יש לפנות גם למהנדס אינסטלציה שישלב את כל האפיונים של הבריכה, בהתאם לכלל הנהלים והבקשות של המועצה. שכן, כל רשות יהיו לה תנאים וחוקים משלה בכל הנוגע להקמת בריכת שחיה בחצר.

אנשי המקצוע שמעורבים בתהליך

על מנת שתצליחו לקבל את ההיתר ולהתקדם במהרה לשלב ההקמה, יש מספר אנשי מקצוע שיעזרו לכם בהשגתו.

אדריכל בריכות שחייה – חשוב לא לוותר על סיוע של אדריכל נוף בכל הקשור להקמת בריכה בחצר. ליווי שלו בכל שלב ושלב בתהליך, יגדיל את הסיכויים להשיג היתר בנייה מהר יותר. בנוסף, הוא איש המקצוע שאפשר לסמוך עליו בהקמה של הבריכה כשהוא יודע לשלב את התנאים שיש בחצר לבין הצרכים של הדיירים, יחד עם הרצונות שלהם.

מודד – כל מועצה או רשות בהן ימוקמו בריכות שחייה מבקשות מדידה מקצועית על ידי מודד,  שזה תחום מומחיות. בנוסף, פעולה זו תסייע רבות גם לאדריכל שזקוק למדידות מדויקות של המגרש.

מהנדס מבנים – מהנדס ישרטט ויתכנן את המידות של מבנה הבריכה כמו הקירות שלה, הקרקעית ועוד. הוא זה שיקבע גם באילו חומרים יש לעשות שימוש.

מהנדס אינסטלציה – מהנדס זה ידע להתאים את כל התכונות של הבריכה לכל אותן דרישות של הרשות.

חשמלאי – תפקידו יהיה להתקין לוח פיקוד שיחובר לתאורה סביב הבריכה ולמשאבה של הבריכה ויבטיח הגנה מקסימלית.

תכנית הנוף

במקביל לכל עבודה של איש מקצוע מוסמך, חשוב לבצע תכנית נוף מקצועית שתכלול בתוכה את כל העיצוב של הגינה לצורך כתב כמויות והצעת מחיר מקצועית. באמצעות התכנית ניתן יהיה לבצע רכישה של כל דבר שאמור להיות ממוקם בגינה כמו צמחים, גדר, ריצוף, פרגולה ,חיפוי וריהוט.

המטרה הנעלה בכל תכנית נוף, היא להצליח להשתלב עם כל האלמנטים שמשתקפים מהזווית של הבריכה וגם מהפרספקטיבה של פנים הבית. לסוג הצמחייה צריכה להיות זיקה לאזור, הגידור אמור להיות יעיל שמבטיח הגנה ועם זאת לא להפריע לנוף וגם שאר האלמנטים לצד הבריכה אמורים להתכתב עם החומרים מסביב ועם פנים הבית.