הקמת בריכת שחיה מבטון

הקמת בריכה פרטית נחשבת לרעיון שמכיל בתוכו מגוון אפשרויות, החל מבריכה ענקית שמיוצרת מגומי ועד לבריכת בטון שקועה שממוקמת עמוק בקרקעית האדמה. לכל בריכה יש את המאפיינים הייחודיים שלה, את היתרונות והחסרונות שלה, עלות, עמידות וכולי. כמו כן, כל בריכה מעניקה חווית שימוש משלה, יש בריכות שמיועדות בעיקר להשתכשכות ויש בריכות, כמו בריכות שחיה מבטון, שמיועדות להתרעננות ובעיקר לשחייה. בריכות שחיה להבדיל מבריכות אחרות, יכולות להיבנות רק בעזרת אנשי מקצוע מנוסים ומומחים בתחום ולא יהיה ניתן לעשות זאת אחרת.

שחיה מבטון  - הקמת בריכת שחיה מבטון

הקמת בריכת שחיה מבטון

הקמת בריכה עם חברה מקצועית

היה ותחשקו להקים בריכת שחייה בביתכם ותתלבטו בין מגוון הסוגים של בריכה לבית, רצוי שתעשו בדיקה מעמיקה לגבי כל סוג בריכה ותכירו בכל האלמנטים שמאפיינים כל בריכה, מלבד עניין העלות.  בריכה היא לא רק מאגר שמיועד להשתכשכות, אלא חוויה גדולה שיכולה לשדרג את איכות החיים ואף ליקר את ערך הבית שלכם. בנייה של בריכת בטון בבית תדרוש רמת מומחיות גדולה והרבה ניסיון. כדי להקים בריכה איכותית רצוי להסתייע בקבלן וצוות מקצועי שמכיר את התחום ואת סדר הפעולות שיש לעשות בכל הליך שכזה כמו למשל: הוצאת היתר מן הרשות, תכנון והקמת נקזי מים, הקמת צנרת וחדר מכונות, יציקה של שלד הבריכה ועוד.

הקמת בריכת שחיה מבטון מעוצבת בבית פרטי

בריכות שחייה מבטון נחשבות לבריכות האיכותיות ביותר בימינו והן תחזקנה לאורך שנים ארוכות, שכן מדובר בבריכות עמידות, חזקות, שמספקות מראה יוקרתי בגינה, מראה שמכתיב את כל הטון העיצובי של הבית והן מהוות אטרקציה לאורך כל עונת הקיץ. עם זאת, בריכות בטון הן בריכות שכל היקף העבודה שיידרש לבנייתן, ייחשב לגדול במיוחד וארוך, מאחר ומדובר בהשגת אישורים רלוונטיים, חפירה של בור באדמה שבו תקבע הבריכה באמצעות בטון, ביצוע של חיפוי כל הקירות שלה ותוספות שדרושות כמו תאורה, מערכות סינון ועוד.

הבדל גדול בין בריכה עילית לבין בריכת בטון

בריכות עיליות שבנויות בעיקר מיריעות פולימריות עמידות, הן בריכות זולות במידה ניכרת, הקמתן פשוטה ואפשר להתקין בהן שלל אמצעי מערכות סינון, תאורה וכולי. בנוסף, בריכות עיליות מציעות חוויה אחרת מאשר בריכה מבטון, הן לא מגיעות במידות סטנדרטיות והן מיועדות יותר להשתכשכות והתרעננות מאשר פעילות ספורטיבית, אולם החיסרון הגדול של בריכות עיליות טמון באי עמידותן לאורך שנים. בניגוד לכל זה, בריכת בטון מספקת מענה מושלם ומרגע שמסיימים להקים אותה, ניתן להתחיל לשחות וליהנות מפעילות ספורטיבית ממש כמו בבריכה ציבורית, כשההבדל שכאן מדובר בבריכה הפרטית שלכם.

מה הן האפשרויות הקיימות לבריכות בטון?

היה ואתם מקימים בית פרטי עם גינה ובריכת שחיה, כדאי להיעזר בקבלן שיסייע בהקמת בריכת בטון. בריכות שחיה מבטון נחשבות לבריכות יוקרתיות וגם בעניין זה יש מספר פתרונות שיכולים להוות כתחליף, כמו בריכת ויניל שבנויה מתשתית בעלות זולה יותר עם פאנלים מבודדים ויריעות ויניל. בנוסף, בריכות מהסוג הזה, גם תדרושנה תכנון ראוי וחציבה באדמה, עבודת תשתית ובנייה, כך שפערי המחיר לא יהיו משמעותיים בין סוגי הבריכות הללו. בטרם תבחרו בין סוגי בריכות בטון או בין סוגי בריכות אחרות, מומלץ יהיה להיעזר בייעוץ של איש מקצוע, להיחשף לכל ההיבטים, להבין אילו יתרונות וחסרונות יש לכל בריכה בחצר הבית שלכם ובהתאם לכל האלמנטים בגינה ולצרכים שלכם, תוכלו לעשות את הבחירה הנבונה ביותר, ממנה תיהנו לאורך שנים.