הצעדים לבניית בריכות שחיה ביתיות

בטרם תצללו לכל תהליך בניית בריכה שחייה ביתית אצלכם בחצר, מומלץ להכיר את כל הצעדים שיש לעשות כדי להצליח להוציא זאת לפועל. בריכת שחייה ביתית תהיה בנויה בדרך כלל מיציקת בטון שיקנה לה את העמידות לאורך שנים ולשם כך יהיה צורך לחפור בור ענק באדמה שבחצר ולבנות תשתית ראויה לבריכה גדולה. הבריכה תכיל חיפוי קרמיקה או פסיפס והיא תזכיר מאוד את הבריכה הציבורית שכל אחד מכיר, למעט הגודל שלה. יש מספר צעדים בירוקרטים שנדרש לעשות על מנת לקבל היתר בנייה לברכת שחיה מבטון, בעוד שתהליך זה יגובה על ידי קבלן הבריכה שאותו תבחרו, שמכיר ומנוסה בכל התהליך.

הצעדים לבניית בריכות שחיה ביתיות - כל הצעדים לבניית בריכות שחיה ביתיות

הצעדים לבניית בריכות

בחירה נאותה של בריכת שחיה

כשהחלום על הקמת בריכה פרטית מתחיל להתגלגל, לא תמיד נדע איך וכיצד ניתן להגשים אותו.  זה בדיוק השלב שכדאי להתייעץ עם חברה מקצועית שמתמחה בהקמת בריכת שחייה פרטיות, על מנת שתסייע לכן לבחור את המיקום של הבריכה ואת כל אפיוניה ואת סוגה. למשל, אם תהיו מעוניינים לבחור בבריכת שחיה מבטון, מומלץ לוודא מראש אם בריכה מהסוג הזה תתאים למידות ולתנאים שיש בחצר והן לצרכים שלכם. חברה מקצועית תוכל לבדוק את כל התנאים הקיימים בחצר, לקחת בחשבון את הצרכים שלכם ואת התקציב שבידכם ולסייע לכם בבחירה מדויקת.

סוגי ברכות נפוצים

  • בריכה עילית – אם אתם רציניים בכל הנוגע לברכת שחייה קרוב לוודאי שאינכם מעוניינים בבריכה עילית. מדובר בבריכה מדולרית שבנויה ממבנה קל שמתפרק וניתן לפרק אותה בחורף.
  • בריכת בטון – זו בריכה שוודאי תענה על הצורך של בריכת שחיה, שכן מדובר בבריכה גדולה, עמידה לאורך שנים, שמסוגלת להכיל מספר גדול של מתרחצים.
  • בריכה מתועשת – בריכה זו נטועה בתוך הקרקע כשהקירות שלה מיוצרים מפנלים מתועשים והמבנה שלה מחופה על ידי יריעות PVC או בטון. היא מגיעה מוכנה מהמפעל ומותקנת בחצר.

נציין שעבור כל סוגי הבריכות הביתיות, מלבד הבריכה עילית נדרש יהיה להשיג אישורים והיתר בנייה מהרשות המקומית ורשויות נוספות.

אילו היתרים צריך כדי להקים בריכה?

בסיוע של הקבלן ומהנדס הבריכה הגעתם להחלטה על סוג בריכת השחייה, על הגודל שלה וכיצד העיצוב שלה הולך להראות, אם כן, כעת הגיע השלב הפחות מהנה, שלב ההיתרים והבירוקרטיה לבניית הבריכה, השלב שיבטיח שכל החלטה שלכם תרקום עור וגידים. קבלן הבריכה,יבנה את התוכנית של הבריכה המפורטת, ובסיוע של מהנדס וגם מהנדס אינסטלציה, אפשר יהיה להתאים את כל מאפייני הבריכה לחוק המעודכן לגבי בריכות שחייה ביתיות וכן בהתאם לכל הדרישות של הרשות המקומית במקום מגוריכם. מפתיע לגלות שיש לכל רשות ורשות חוקים וכללים משלה שישפיעו על מידות הבריכה על הגודל שלה, על מיקומה בחצר וגם על העומק שלה. לכל מתן מענה על כל בקשות היתרי הבנייה, יתלווה אליכם הקבלן ובמידה ותבקשו לחרוג מהדרישות של הרשות, הוא ידאג לנסח בקשה לחריגה שלעיתים מצריכה תהליך ארוך וממושך. לאחר התהליך הנ”ל יש גם לבצע פנייה למכבי האש, למשטרה וכן למשרד לאיכות הסביבה, כל אחד מאלה יתבקש גם לאשר את הקמת הבריכה שלכם בגינה בצורה ברורה.

אם כן ברור כי בריכת שחייה בחצר הבית שלכם תאלץ אתכם לעבור תהליך בירוקרטי שרק בסופו תוכלו לבנות את הבריכה שעליה אתם חולמים כבר זמן מה. הליך הבנייה יימשך כמה שבועות לאחר קבלת כל ההיתרים ורק לאחר מכן תוכלו ליהנות מבריכת שחייה ביתית מפנקת, שתשדרג את איכות החיים ותעלה את ערך הבית.