סוגי בריכות שחיה בבתים פרטיים

ישראל הינה מדינה שרוב חודשי השנה שורר בה מזג אוויר חם, למעט מספר חודשים בעונת החורף. בריכה ביתית עדיין נחשבת לסמל סטטוס וכל מי שבוחר בהקמתה, הוא למעשה בוחר בשדרוג איכות חייו. יש רבים שיעדיפו להקים בריכות מבטון ויש כאלה שיעדיפו בריכה פרטית שהן יותר פשוטות להתקנה. בטרם תחליטו לרכוש בריכה, מומלץ להתייעץ עם חברה שמתקינה בריכות שחייה שתחשוף בפניכם את כל המגוון הקיים ותיידע באשר לכל התנאים והאילוצים של סוגי בריכות שחיה בבתים פרטיים.

לאור המגוון וטכנולוגיות הבנייה כיום, ניתן למצוא די בקלות את הבריכה האולטימטיבית שתתאים בדיוק לצרכים שלכם, לתנאי הסביבה ושתעמוד בתקציב שהקצבתם. חשוב לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה של כל בריכה, את בניית הדק מסביב הבריכה, ורק אז להחליט על סוג הבריכה שתתאים.

ICRZ4548 - סוגי בריכות שחיה בבתים פרטיים

סוגי בריכות שחיה

סוגי הבריכות

כשאנחנו מוציאים מהרשימה את הבריכות הפשוטות מפלסטיק או הגומי שנרכשות בחנויות הצעצועים, רוב הבריכות שמיועדות להקמה בבית פרטי תצרכנה אישור של הרשות המקומית. בראש הרשימה יש את בריכת הבטון הקלאסית שכולנו מכירים, בריכה שכדי להקים אותה יידרש לחפור בור עמוק באדמה ולבצע יציקה וציפוי. מדובר בבריכה עמידה ביותר ומרשימה בנראות שלה, אולם העלות שלה גבוהה יחסית ויאמוד סביב מאה אלף ש”ח. החסרונות של בריכת בטון שהיא דורשת היתר בנייה ושההקמה שלה אורכת מספר חודשים.

בגזרת הבריכות היותר זולות תוכלו למצוא את בריכות האינטקס שמגיעות מוכנות וכל מה שצריך זה פשוט להניח אותן על הקרקע. אולם היום יש גם בריכות אינטקס שקועות שניתן להטמין אותן באדמה. בריכות אלה מגיעות במנעד צורות וגדלים בליווי משאבת חול, סולם כניסה ויציאה וכיסוי. בריכות אינטקס עשויות משכבה דקיקה של בטון כשכל המעטפת הפנימית של הבריכה מורכבת מיריעה קשיחה שמספקת לבריכה עמידות. טווח המחיר שלהן הוא בין 600 ל- 10000 ₪. החסרונות של בריכות אלה הוא שלא ניתן לאחסן אותן בתום השימוש ובנוסף, לא מדובר בבריכה שהיא חלק מהתשתית של הבית ולכן היא לא תעלה את ערך הבית, זאת להבדיל מבריכת בטון.

עוד בגזרת הבריכות הזולות יותר, תמצאו את בריכת הפיברגלס. בריכה זו מגיעה בשלמותה וצורתה הייעודית מהמפעל ומונחת בתוך האדמה באמצעות מנוף. העלות שלה היא סביב כמה עשרות אלפים. החסרונות שלה הם בתחזוקה גבוהה, יהיה צורך לחדש את הגוון שלה מדי עונה וכן לתקן בקעים שעלולים לבקוע בקרקעית שלה.

בריכות מתועשות הן בריכות שגם מגיעות מוכנות ישר מהמפעל ונבנות על בסיס של לוח ייחודי שעליו נמתחת יריעת פי בי סי שיוצרת את הקיר ואת קרקעית הבריכה. קירות הבריכה בנויים מפנלים של פלדה והרצפה יצוקה בשכבה דקיקה של בטון. היתרון בבריכה מתועשת הוא הקלות של ההתקנה, האלסטיות של העיצוב שלהם. העלות של בריכות מתועשות תהייה בין 7000- 60000 ₪,  החיסרון בבריכות אלה הוא הנטייה שלהן במהלך השנים לשקוע, אולם היא נחשבת להרבה יותר עמידה מבריכת הפיברגלס.

השקעה שתשתלם לטווח ארוך

חשוב לזכור שכל הקמת בריכת שחיה בבית פרטי תעלה את ערך הבית וזאת אחת הסיבות שמשתלם להקים בריכת שחיה עמידה לאורך שנים ומושתתת עמוק באדמה, כך ליהנות מאיכות חיים בכל עונת הרחצה ויחד עם זאת מנכס נדל”ני בעל ערך גבוה. לכן, חשוב לבחור בקפידה את סוג הבריכה שתיבנה בחצר ולא להסתפק בבריכה שעלותה גבוהה אולם לא תניב השקעה עתידית שתוכלו באמת ליהנות מרווחיה.