סוגי בריכות שחיה ביתיות

החלום הישראלי הוא ללא כל ספק בית פרטי עם חצר ענקית שבמרכזה מוקמת בריכת שחייה. בימים אלה, בעיקר בזכות ההתפתחות הטכנולוגית, הקמה של בריכות בבתים פרטיים הפך להיות בהישג ידם של פלח שוק גדול באוכלוסייה בארץ. בנוסף על כך, במקביל להתפתחות הביקוש עלה גם ייצור בריכות פרטיות מסוגים שונים שיכולות להיות מותקנות גם במקומות שבעבר לא היה עולה על הדעת להתקין בהם בריכה פרטית – כמו בריכה על גג, בריכה קטנה בשטח גינה קטן יחסית ועוד. עיצוב גינות עם בריכות שחיה הפך להיות טרנד עיצובי בכל עולם המעצבים והאדריכלים, שרואים בבניית בריכה השקעה חכמה שמשדרגת את איכות החיים. במאמר זה נרחיב על סוגי הבריכות הפרטיות ועל היתרונות של כל אחד.

בריכות שחיה ביתיות - סוגי בריכות שחיה ביתיות

סוגי בריכות שחיה ביתיות

בריכות שחייה מבטון 

בריכות בבתים פרטיים שעשויות מבטון נחשבות לבריכות יקרות עם רמת גימור גבוהה ביותר ובנייה שלהן תארך לפחות מספר שבועות, ועבור כך יש להוציא היתר בנייה מהרשות המקומית. לבריכות אלו לא יהיו מגבלות של גודל ומידה ואפשר לצפות אותן באבני פסיפס או בקרמיקה. בבריכות שחייה עשויות בטון אפשר לבנות תעלה לגלישה מסביב לבריכה על מנת שהמים יגיעו עד לשפה העליונה של הבריכה.

יתרונות: בריכה עמידה ביותר לאורך שנים. בריכה בעלת מראה מרשים ואקסקלוסיבי. עלויות תחזוקה נמוכות יחסית.

חסרונות: מחיר הקמתה יקר, זאת השוואה לסוגי בריכות אחרות. יש צורך בתכנון קונסטרוקטיבי והוצאה של היתר לבניית בריכה, זמן הבנייה שלהן ארוך (מעל חודש ימים).

בריכות מתועשות

בריכות שקועות ומתועשות מגיעות במבחר דגמים, הן מגיעות מוכנות מהמפעל שמייצר אותן וכל מה שנותר זה להניח אותן בגינה. הבריכות מיוצרות בהתאם למידות המבוקשות של הלקוח. הבריכות נבנות מפאנל פלדה מגולוונת, שאותו מצפים ביריעת vinyl  או בחומר – PVC.

יתרונות: העלות שלהן נמוכה ביחס לבריכות בטון, זמן ההתקנה מהיר, כל מה שנדרש זה להביאן מהמפעל והן מגיעות במנעד גוונים ודוגמאות.

חסרונות: החומר ציפוי של הבריכה דורש החלפה מדי כמה שנים. התחזוקה של הבריכה גבוהה ביחס לברכות בטון והמראה הכללי פחות מרשים ואלגנטי.

דגשים להקמת בריכה פרטית

  • תכנון מוקדם – שלב זה נחשב לשלב החשוב ביותר בכל הליך של הקמת בריכה פרטית. חשוב לבחור בחברה שמעניקה שירות תכנון מהודק החל מההמראה הכללי של הבריכה וכלה בהשגת היתר והתאמת הבריכה לאופי החלל.
  • בחירת סוג הבריכה – מומלץ לבצע התאמה של סוג הבריכה לסגנון הכללי של החלל. חשוב לבחור בחברה שמתמקצעת בהקמת סוגי בריכות שונים.
  • אומדן תקציבי – כמו בכל פרויקט של בנייה, חשוב לבנות את הבריכה בהתאם לתקציב הקיים ולשכלל בו את כל העלויות הנלוות מלבד הבריכה עצמה. גם כאן תוכלו להתייעץ עם חברה מומחית בתחום, שמכירה בכל העלויות הנלוות ואילו דברים לא מתוכננים עשויים לצוץ לפתע.
  • בטיחות – כל בריכה פרטית בבית מטרתה הנאה ובילוי, אולם עדיין חשוב להכיר בכל כללי הבטיחות ולעמוד בהם. סביבה שהיא בטיחותית באזור הבריכה תימדד בכמה פרמטרים – תכנון של כל החלל לצד הבריכה, בנייה ורכישה של אמצעי בטיחות (גידור, כיסוי בטיחותי וכו’), בנייה בהתאם לכל ההנחיות ולהיתר הבניה והתאמת שגרת בילוי לאופי הבריכה.

על פי כן, מומלץ וחשוב מאוד לדאוג שרק חברה מקצועית ואיכותית עם ניסיון תתכנן ותקים עבורכם את הבריכה וכן תקפיד לעמוד בכל ההנחיות וכללי הבטיחות ותדאג אף לעדכן אתכם בכל אלה, רק כך תמקסמו את ההנאה של כל בני המשפחה ותהיו בראש “רטוב” ושקט כל עונת הקיץ.