עיצוב גינה עם בריכת שחייה

אם בעבר עיצוב גינה עם בריכה היה נחלתם של אנשים עמידים בלבד, כיום הדבר שונה, ונעשה נחלת הכלל. לכל מי שיש ברשותו שטח שומם בגינה, יוכל עם תכנון נכון ליהנות מבריכת שחייה מרהיבה שתקנה לו גם טאץ’ עיצובי וגם אפשרות להתרענן בה בימי הקיץ. אז בואו נראה מהם היתרונות של עיצוב גינה עם בריכת שחייה, ומה חשוב לדעת בתהליך.

גינה עם בריכת שחייה - עיצוב גינה עם בריכת שחייה

עיצוב גינה עם בריכת שחייה

היתרונות של הקמת בריכת שחייה בגינה

אם חשבתם שבריכת שחיה פרטית נועדה רק ליופי, קבלו תיקון – היא מאפשרת לשדרג את חוויית האירוח, לשמור על כושר גופני, ליהנות מנוף מרהיב וגם מכניסה רוגע לחלל הגינה בשל המים הצלולים המשתקפים ממנה. מלבד הבריכה עצמה גם הנראות הכללית של הגינה משתנה, כיוון שמלבד הבריכה מצטרפים עוד אקססוריז שונים כמו רצפת דק, צמחיה המתאימה לגינה, אבני מדרך, פרגולות הצללה, מקומות ישיבה סביב הבריכה ועוד.

למה בריכת שחיה היא לא רק לעשירון העליון

בעבר, בריכת שחייה הייתה סמל סטטוס ליוקרה, כיוון שהיו רק בריכות בטון שנחשבו יקרות מאוד. כיום, הצטרפו לשוק הבריכות מגוון פתרונות נוספים המאפשרים להוזיל באופן משמעותי את עלויות ההקמה כמו בריכות מתועשות אותן מייצרים במפעלי החברה והן מגיעות מוכנות. את הבריכות המתועשות ניתן להציב על גבי הקרקע כמו בריכות אינדקס וישנן בריכות שניתן להטמיע באדמה והן נראות ממש כמו בריכות בטון יוקרתיות, רק העלויות שלהם נמוכות יותר. מובן שקיימים יתרונות וחסרונות לכאן או לכאן, מייד נפרט עליהם.

מהי בריכת בטון? ומה היתרונות שלה?

בריכת בטון כשמה כן היא. הבריכה עשויה מבטון מזוין אותו מטמיעים בקרקע לאחר חפירה באדמה. את הבריכה ניתן לחפות בחיפויים שונים כמו פסיפס, קרמיקה, אריחים ועוד. היתרונות של בריכת בטון הם רבים כמו – אפשרות לעצב את הבריכה בכל גודל שנרצה, הבריכה חזקה ועמידה למשך שנים רבות, ישנם מגוון רב של תוספות ועיצובים לבחירה ועוד. החיסרון בבריכה זו הן עלויות ההקמה הנחשבות ליקרות ביחס לבריכות מתועשות והצורך בהוצאת היתר לבריכה פרטית.

מהי בריכה תעשייתית?

ישנם שני סוגי בריכות שחייה מתועשות, בריכות שרוכשים כתבנית להטמעה באדמה, ובריכות המוצבות מעל פני האדמה, אותן ניתן לרכוש בחנויות עשה זאת בעצמך ולהרכיב באופן עצמאי. בריכות מתועשות נחשבות לפחות חזקות ביחס לבריכות בטון, והן מגיעות בדוגמאות אחידות ולא ניתן ליהנות מגמישות עיצובית כפי שניתן בבריכות בטון. אין ספק שבריכות בטון חזקות יותר ועמידות למשך שנים רבות, אך גם בריכות אלה יכולות להיות יפות אם תשקיעו בעיצוב ותכנון נכונים.

היתרון הבולט של בריכות מתועשות הוא מחירן הזול והאפשרות להקים בריכה בזמן קצר, ללא צורך בחפירות ויציקות בטון. אם כך, נראה כי גם אנשים שאינם מעוניינים להשקיע כספים רבים על הקמת בריכה בגינה, יוכלו ליהנות מפתרון מעולה ואפשרות לאבזר את גינת ביתכם עם בריכת שחייה יפה שתשרת אותם בנאמנות.

האם צריך להוציא היתר לבניית בריכת שחייה פרטית?

וודאי, אך לא כל בריכה. על פי חוק התכנון, אדם המקים בביתו מבנה כדרך קבע, מחויב בהוצאת היתר בנייה, כך גם לגבי בניית בריכת שחייה בדרך קבע. כמו כן, במידה והבריכה עולה על עומק של 1.80, גם אז חייבים בהוצאת היתרים. אם כך, בריכה הנבנית בדרך קבע, כלומר מוטמעת בתוך האדמה כמו בריכה בטון ובריכה תעשייתית המוטמעת באדמה – דורשות הוצאת היתרי בנייה. בריכה המונחת על פני הקרקע כמו בריכות תעשייתיות, אינן דורשות הוצאת היתרים.