תכנון ועיצוב בריכת שחיה ביתית שקועה

משפחות רבות כמעט ולא פוקדות את בריכות השחייה בעיר, בכפר או במושב, זאת משום שהן מתחזקות בעצמן בריכת שחייה ביתית בגינה הפרטית שלהן. בריכת שחייה בבית פרטי הפכה בשנה האחרונה למבוקשת ביותר. ישראלים רבים שמחזיקים בית צמוד קרקע מבינים את היתרון בבריכה ביתית שתאפשר להם להעביר את ימי הקיץ הלוהטים בהנאה צרופה בהתרעננות תמידית. בטרם תבחרו את בריכת השחייה שלכם יש לוודא מה גודל הגינה ואילו תנאים היא מכילה בתוכה וכמובן מה התקציב שברשותכם. כיום תוכלו ליהנות ממגוון סוגי בריכות, אולם במאמר זה נתרכז בתכנון ועיצוב של בריכת שחיה ביתית שקועה באדמה, בריכה שתעניק לחלל הגינה שלכם הרבה יוקרה ויופי וגם תעלה את ערך הבית שלכם.

ועיצוב בריכת שחיה - תכנון ועיצוב בריכת שחיה ביתית שקועה

תכנון ועיצוב בריכת שחיה

תכנון בריכות שקועות

כיום תוכלו ליהנות מכמה סוגים של בריכות שקועות, זאת לאחר שהשגתם היתר להקמת בריכת שחיה ביתית. כידוע, כל מבנה שהוא קבוע מחויב על פי חוק בהיתר בנייה מהמועצה המקומית. בהתאם לכך, גם בריכה שקועה שנחשבת למבנה קבוע שדורש עבודות חפירה באדמה, יצירת בור ופעולת הטמנה, תצטרך להשיג היתר בנייה. בזמן התכנון תצטרכו גם להחליט איזו בריכה תרצו, בריכת שחיה מבטון או בריכה שקועה באדמה שמגיעה מוכנה מהמפעל, שכל מה שנדרש זה לטמון אותה באדמה. בשני המקרים הללו תיעזרו באנשי מקצוע כמו מעצבי גינות , מהנדסים ואדריכלי נוף, שיסייעו לכם בהחלטה ובכל מה שנוגע להקמת הבריכה, כשהם לוקחים בחשבון לאורך כל התהליך, את התנאים של הגינה שלכם (כמו גודל, סוג אדמה,  את צרכים שלכם, הנוף מסביב ושיקולים נוספים).

בנוסף, בריכה מבטון דורשת זמן ממושך של בנייה שיכול לארוך שלושה שבועות שבהם תאלצו לחיות עם הרבה לכלוך ובלגן, זאת במידה והבית שלכם כבר קיים ואתם גרים בו. אולם התוצאה תהייה בסופו של דבר מרשימה ואיכותית למדי. במקרה השני, אתם יכולים לתכנן את המידות של הבריכה השקועה על הנייר, שאותה יבנו במפעל בעזרתם של אנשי מקצוע ותחת סטנדרט קפדני. כך או כך יש יתרונות לכל אחת מהבריכות.

בריכות שקועות מהמפעל

להבדיל מבריכות בטון שנבנות במקום לתקופה של חודש ימים לכל הפחות, בריכות שקועות שמיוצרות במפעל יוצרו מחומר ייחודי שאותו מכינים במפעל עצמו. החומר מכיל שכבה דקה של בטון בעוד שכל פנים המעטפת שלו עשויה מיריעה קשה שמעניקה לבריכה עמידות גבוהה במיוחד. את הבריכה השקועה ניתן לטמון כאמור באדמה אולם, גם אפשר להניח אותה על משטח קשיח בחצר. במידה וטומנים אותה והופכים אותה למבנה קבע, היא תספק מראה אסתטי, יוקרתי ומרשים ביותר.

עיצוב הבריכה

גם עיצוב מוכרחים לתכנן. בדיוק כמו הקמה של בריכה, תאלצו גם להשקיע בעיצוב סביב הבריכה. מה שמנחם זה שמדובר באלמנט שנשאר אתכם לאורך זמן ומכל השקעה שלכם תוכלו ליהנות בטווח הארוך. בכל עיצוב של בריכת שחייה ביתית חשוב וצריך להתייחס למספר אלמנטים משמעותיים ביניהם החיפוי של הבריכה, התאורה והריצוף. אחד הטרנדים המבוקשים בחיפוי בריכה הינו חיפוי באמצעות אבני פסיפס ואבנים טבעיות, מה שבעבר נהוג היה לחפות על ידי אריחי קרמיקה. כמו כן, אפשרויות הריצוף כיום הינם דק מסביב הבריכה, דשא סינטטי או ריצוף מאבן טבעית וכדומה. כל אחד מהאפשרויות יתאימו במידה והם ממשיכים את הקו העיצובי של הבית.

בכל הנגוע לתאורה סביב הבריכה, יש תכנן זאת בפקידה, שכן בשעת ערב תוכלו ליהנות מישיבה רומנטית וייחודית לצד הבריכה, כשהתאורה היא זו שעושה את כל ההבדל ויכולה לתרום לכל החלל ולהכתיב בדיוק את האווירה שאתם תבחרו.