01 - הקמת גינה עם דשא סינטטי

דשא סינטטי

דשא סינטטי-חיסכון לאורך זמן

בישראל הקייצית דשא טבעי הוא מטלה לא קלה לתקציב ולזמן האישי, לכן מקומות בילוי, עבודה ובתים פרטיים בוחרים בפתרון האקונומי של פרישת דשא מלאכותי שתחושתו הטקטילית מדמה בהצלחה תחושת מגע של דשא טבעי, מראהו שומר על רעננות לאורך זמן ארוך ובעמידות לחשיפה לפגעי מזג האוויר כמו קרינה ישירה, חום גבוה, וכדומה, ולא צריך להשקותו ולדשנו מה שמתבטא כמובן בחסכון גדול לכיס, ובביטול הצורך בשירותי גננות יקרים. ישנם סוגי דשא סינטטי רבים המתאימים למלא פונקציות שונות, מדשא סינטטי המתאים למגרשי משחקים וספורט כמו מגרשי כדורגל ועוד, דשא סינטטי המותאם רק כתחליף לדשא הטבעי במראה שלו המביא רוויה לעיניים המחפשות ירוק, דשא סינטטי המתאים לאיזורי גג המקבלים שמש ישירה, דשא סינטטי המתאים להשתרעות ומשמש לגינות, למלונות ועוד.

סוגי דשא שונים וההבדל בין סוג לסוג

סוגי הדשא הסינטטי השונים מתבדלים בינם לבינם בצפיפות הסיב, גובהו ועוביו. צפיפות הסיב נמדדת בכמות התפרים למ”ר או במשקל מ”ר שצריכה לנוע בין 1-2 קילוגרם, ולכך יש להוסיף את רכות הדשא כאשר ככול שהדשא רך יותר כך הוא גם יותר נעים למגע. פרמטר נוסף המבדיל בין הסוגים השונים הוא גוון הדשא, כאשר ישנה קשת שלמה של ירוקים שעליה נעים הדגמים השונים. עמידות הדשא במראה ובתחושה תלויה מאד באיכות חומר הסיבים כאשר הדגמים המתקדמים היום עושים שימוש בפולאטלין בעל עמידות בפני קרינה. דגמים של שנים עברו חשופים יותר לבלות מהירה עקב נזקי קרינה, ומאבדים לכן מהר יותר את המראה שלהם. ככלל דגם איכותי שהותקן כהלכה ישמש אתכם בין 10-15 שנים ובדרישת תחזוקה מינימלית של הברשת סיבים תקופתית.

עלות ותועלת

כששוקלים את עלות ההתקנה החד פעמית ועלות רכישת המרבדים מול עלות תחזוק דשא טבעי לאורך תקופה של בין 10-15 שנים מגלים שהתקנת דשא סינטטי שאינו דורש השקיה וגינון מחזירה את עצמה כמה וכמה פעמים מבחינת הוצאות, לכן למרות ההשקעה הראשונית שעלולה להיות גבוהה, תלוי בסוג הדשא הסינטטי הנבחר, והשטח שיש לכסות, דשא סינטטי מתברר להיות בחירה אקונומית בהרבה מדשא טבעי, וחוסך לכם זמן רב, לא מושך מזיקים ושומר על מראה אטרקטיבי וקבוע לאורך שנים רבות מאד.

צרו קשר לקבלת מידע והצעת מחיר:

טלפון: 050-7490049 דוא"ל: [email protected]