חלל הגינה שלנו ממזמן כבר לא נחשב למקור שמיועד לצמחי תבלין וכמה עצי פרי, כיום הוא מהווה המשך ישיר לחלל הפנימי של הבית שבו נשהה אפילו יותר מחלל המגורים. בהתאם לזאת, תוענק לו גם כל תשומת הלב בהקמה ובעיצוב ויידרש עבור זה תכנון מוקפד. כמו בכל תחום עיצובי, גם כאן נוכל לזהות מדי תקופה טרנדים וחידושים בהקמת גינות שהופכים במהרה להיות חלק אינטגרלי בגינות רבות שמבקשות ליישם אותם. כל טכנולוגיה חדשה מטרתה לייעל את השהות, להקל על התחזוקה השוטפת ולשפר את איכות החיים של הדיירים. במאמר לפניכם נרחיב על כל החידושים והטרנדים הכי חמים.

בהקמת גינות 1 - חידושים בהקמת גינות  - הטרנדים האחרונים

חידושים בהקמת גינות

קונספציה חדשנית

הגישה החדשנית, מלבד כל פלאי הטכנולוגיה, היא לפני הכל תפיסה חדשה שמטרתה לנצל את החלל בצורה מרבית ויחד עם זאת, להשאיר מקום לחלל נקי. כיום נהוג לראות את כל החוץ כהמשך ישיר לפנים הבית ולכן כל בחירה בחומרי גלם, תהייה זהה לחומרי הגלם שמעטרים את פנים הבית. את זה ניתן ליישם בחיפויי הרצפה או בחיפוי לקירות, בבחירה של גוונים ובכל מוצרי הטקסטיל, בעיטורים שמעטרים את פני השטח ובסגנון העיצובי הכללי ועוד. בסופו של דבר, הנוף שמתגלה מבעד לשמשות של הבית יתמזג בטבעיות ויזמין אותנו לצאת אליו.

מינימליסטיות עיצובית

העיצוב המינימליסטי מעניק לא מעט שטח פנוי לתנועה וזרימה והרבה מקום להשראה. בהתאם לזאת, יש דרישה באלמנטים טכנולוגיים שלא נגלים לעין ועם זאת מספקים את כל מה שנדרש כגון, תאורת אווירה, מערכת השקיה ודישון מודרנית ותחזוקה משופרת. המינימליזם לא נמדד במזעור של אלמנטים בגינה ובבית, אלא בעיצוב משופר והרבה יותר יעיל ומדויק. אם בעבר גינה הייתה עמוסה וגדושה בריהוט, צמחייה ואלמנטים שונים, כיום היא תהייה הרבה יותר נקייה בעלת קווים אחידים, פשוטים ומסקרנים שמספקים רוגע ונוחות.

הנדסת צמחים

צמחים ופרחים הם רכיב מהותי ותמיד נשאף שהם יחזיקו מעמד לאורך זמן, כדי שזה יצלח, כדאי לבחור צמחייה שהיא רב עונתית בכמות מכובדת. כל זה ניתן היום להשיג הודות לפיתוח וחדשנות של רעיונות ירוקים וקידום חקלאות אורבנית שמספקים אורך חיים לצמחים רבים בזכות הנדסת צמחים מהם ניתן ליהנות כל השנה.

עיצוב אישי

טרנד חדש אף הוא יהיה נוגע לכל הקשור למערכות ישיבה בחוץ ועיצוב אישי. היום ניתן להזמין מידות, ריפוד ועיצובים של מערכות ישיבה בהתאם לתנאי החלל ועדיפות אישית. בחירות אלה נוכל לעשות גם בכל הנוגע לבריכות שחיה שמגיעות במגוון רחב של עיצובים וסגנונות ויכולות להיבנות בהתאם לטעמנו האישי. גם בכל הנוגע לעיצוב ייחודי של פרגולה או הקמת דק. לאחרונה יש גם ביקוש למטבחון בחלל החוץ, יש כיום עיצובים רבים שמיועדים לפינות מטבחי חוץ משולמות, בהן תוכלו לבשל להנאתכם ולשדרג את חדוות האירוח.

בהקמת גינות - חידושים בהקמת גינות  - הטרנדים האחרונים

סגנונות עיצוב לבריכות שחיה ביתיות

טכנולוגיות השקיה חכמות

מערכות השקיה חכמות הן אולי נחשבות לטרנד החם ביותר בכל ענף הגינות. יש כיום מערכות השקיה ממוחשבות ומתוזמנות שאינן זקוקות לכוח אדם והן פעולות בעצמן לאחר שתוכנתו באמצעות מחשב. מערכות אלה משקות את כל הצמחים בהתאם לכמות הנדרשת לכל אחד ואחד ואפילו מדשנות אותם כשיש צורך. מדובר כאמור בחסכון עצום של כוח אדם וכמובן בחיסכון רב של מים. טרנד נוסף שנזהה בחידושים בהקמת גינות קשור לתאורה. אפשר למצוא היום תאורה סולארית שהיא חסכונית באנרגיה שמפיצה אור ייחודי במגוון רב של גוונים ונדלקת בצורה אוטומטית מיד כשמחשיך.