עיצוב גינות – גנן או אדריכל גינות?

גינת נוי היא שטח אשר הגדרתה גבולותיה הן מעשה ידי אדם להבדיל משטח פתוח. גינת יכולה להיות שטח פרטי או ציבורי אך שימושה הוא אחד – לשם שיפוי איכות הפנאי ונראות הסביבה. אבל על מנת שגינה תהייה יעילה, מרהיבה ומתוכננת היטב ראוי שיתכנן אותה אדריכל גינות נוף. אחרי שתוקם גינת החלונות שלכם ראוי שתיקחו לכם גנן – שיתחזק אותה.

3 1 - עיצוב גינות – גנן או אדריכל גינות?

אז מה אם כן ההבדלים בעיצוב גינות בין אדריכל גינות ונוף לבין גנן:

אדריכל לרוב מתקשר לרובינו בתכנון בניינים, מבנים וכד’ – אך גם גינות דורשות תכנון. אם בעבר המושג אדריכלות נוף לא היה נפוץ הרי שכיום הקמת גינה ראויה  – הן ציבורית והן פרטית מחייבת תכנון כלל המרחב על ידי אדריכל נוף.

בהסתכלות על המרחב השלם של הגינה נלקחים בחשבון התחומים הבאים: שבילים, הקמת ספסלי ישיבה, פסלי נוף, מזרקות, מפלי מים קטנים או גדולים, תכנון התאורה ההיקפית, ריהוט גן מעוצב, דק מעץ, בריכות נוי, מפלסים שונים ועוד. אדריכל גינות ונוף יראה את השטח הכללי של הגינה ויתכנן מראש את תכולתה. תפקידו של אדריכל הנוף הוא למקם את  כל אלו בשטח הכללי ואף לקבוע היכן ישתלו עצים, שתילים, פרחים עציצים וכד’.

תכנון הגינה על ידי אדריכל נוף מתחלקים לארבעה שלבים:

  • מתווה הגן ותכנון כללי – כאן תקבע המהות של הגינה – גינת משחקים, גינת נוי, גינת מרגוע גינה עם בוסתן או עצי פרי. בתכנון הכללי יש לקחת בחשבון את מיקום השבילים, הספסלים, בריכת הנוי, פסלים אם יהיו, משטחים מרוצפים, דק מעץ, פינת משחק, תאורה ועוד
  • תכנון וקניית השתילים והעצים – במרבית המשתלות תוכלו למצוא מגוון אדיר של עצים, עצי פרי, שיחים, עציצים, שתילים, פינת תבלינים וכד’
  • הכנת השטח לקראת בניית הגינה – ריצוף חלקים בגינה על פי תכנון, הכנת שבילים, פינוי פסולת, הכנת הקרקע, פיזור אדמה , הנחת צינורות השקיה וממטרות, הכנת בור לבריכת נוי, התקנת שעון מים להשקיה אוטומטית ועוד.
  • שתילת של כל המתוכנן להיות הנוף של הגינה כגון: דשא, שתילת צמחים, עצים, שתילת שיחים ועוד.

עד כה פרטנו את תפקידו של אדריכל הנוף בגינה וכעת מגיע תפקידו של הגנן.

הגנן הוא זה שיתחזק עבורכם את הגינה, הגנן יבצע עבודות גינון, ישתול שתילים חדשים, יגזום את הקיימים, יגרוף עלים יבשים או פירות שנשרו מהעץ . הגנן יחליף שתילים שנבלו, ירענן פרחים, יגזום שיחים ועוד.

בעוד האדריכל הוא זה שיתכנן עבורכם כיצד תראה הגינה שלכם,  הרי שהגנן הוא זה שיתחזק אותה לאחר שתקום ויוודא שהגינה שלכם תישאר רעננה ומרהיבה.

צרו קשר לקבלת מידע והצעת מחיר:

טלפון: 050-7490049 דוא"ל: [email protected]