עיצוב גינה יוקרתית

רוב האנשים שמחזיקים גינה יהיו מעוניינים לעצב אותה בצורה יוקרתית. השאלה היא מה זה גינה יוקרתית? גינות יוקרה הן גינות שהשטח שלהן הוא גדול יותר וכמו כן, הן מטופחות ומעוצבות בקפדנות, תוך תכנון מדויק עד הפרט הקטן ביותר. עיצוב גינות יוקרה הינו אתגר מורכב שמתבצע על ידי בעלי המקצוע שמומחים בעיצוב גינות פרטיות. חשוב לציין שלאחר ההקמה של הגינה יש לתחזק ולטפח אותה בתדירות גבוהה. עיצוב גינות יוקרה זה הליך שבסופו נזכה לראות גינה מעוצבת למשעי. במידה ותרצו להפוך את הגינה שלכם לגינת יוקרה, אולם אתם לא בטוחים איך לעשות זאת תוכלו להסתייע בכמה המלצות במאמר להלן שיהווה מקור השראה לפרי דמיונכם.

גינה יוקרתית - עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית

  • צמחיה

חשוב לשים לב שהצמחייה שתבחרו לגינת היוקרה יכולה לשרוד בתנאים שנמצאים באזור מגוריכם לאורך כל השנה. בכל בחירה של צמחייה, מוטב יהיה לשלב מספר שתילים שהפריחה שלהם היא רב שנתית, כך תקבלו למעשה גינה פורחת וססגונית לאורך כל ימות השנה.

  • טכנולוגיה

בכל הנוגע לטכנולוגיה מתקדמת מוטב להקפיד על מערכות השקיה ודישון ממוחשבות ואיכותיות. מערכת השקיה חדשנית תחסוך בכח אדם והן במים. כל שתיל וצמח יקבל את כמות המים המתאימה לו מדי יום, מה שיסייע לגינה שלכם להיות בריאה ופורחת לאורך כל השנה.

  • ריהוט ואביזרים

גינה היא לא מיועדת רק למטרות נוף, חשוב להקים בה פינת ישיבה איכותית ומרשימה באמצעות ריהוט גינה מעוצב שיתאים לגודל החלל וכן תאורה איכותית וחסכונית שמאירה פינות חמד בשעות הערב.

  • אלמנטים עיצוביים

מלבד כל הצמחייה והריהוט המעוצב, עיצוב גינה יוקרתית יכלול בתוכו עוד אלמנטים דקורטיביים נוספים כגון פסלי אבנים, מפלים קטנים, בריכות נוי בריצוף ש אבני נחל וכולי. אלמנטים עיצוביים אלו יוסיפו לא מעט לאווירה וישרו רוגע ושלווה שיזמינו כל אחד לשהות בגינה.

כיצד מעצבים גינה יוקרה?

לא כל אחד יודע ומסוגל גם לעצב גינות בסגנון יוקרתי. כשנתחיל לעצב גינה זו, נצטרך לקחת בחשבון גם שיקולים של גודל, שטח וצורה, אקלים, תנאי קרקע וכולי. לרוב, גינות אלו תהיינה גם הרבה יותר גדולות בשטח שלהן מגינות רגילות ולכן כדאי לדעת כיצד לנצל כל אזור בגינה שישתלב בהרמוניה עם כל יתר האלמנטים שבגינה. בזמן העיצוב מוטב להתאים בקפדנות את הצמחייה הנכונה לתנאי השטח, זאת על מנת שכל צמח, שתיל או עץ יראו מטופחים.

אנשי מקצוע שמתמחים בעיצוב גינות יוקרה

עיצוב והקמת גינות יוקרה יצריך תכנון גינות מקצועי ובחירה בצוות אנשי מקצוע שמתמחים ספציפית בבית ובעיצוב גינות יוקרה. לא כל אדם שעוסק בגינות יהיה מומחה לפיתוח גינת יוקרה ואלו שכבר מנוסים בתחום יהיו מספיק בקיאים בכל אחד מהשיקולים שיש לקחת בחשבון.

עיצוב גינה יוקרתית – זה רק נראה יקר

ברגע שרק נחשוב על עיצוב גינה יוקרתית, הרי שכבר במחשבה הראשונה נתחיל לחשוב על העלויות שנאלץ לשאת בהן. אולם, היום להבדיל מאשר בעבר, לא כל כך יקר לעצב גינת יוקרה, כל מה שצריך זה עיצוב נכון והשקעה ראשונית שלאחר מכן תוכלו ליהנות ממנה לאורך זמן וכך לשדרג את איכות חייכם. כיום ניתן להקציב מראש את התקציב שיש ברשותכם להשקיע בגינת יוקרה ובאמצעות אנשי מקצוע שמבינים בתחום ויש להם ניסיון תוכלו לתכנן את גינת החלומות שלכם!