סגנונות של פרגולות מעץ

בבניית פרגולה בחצר הבית שלכם אתם למעשה תקבעו זהות עיצובית חדשנית לגינה, והיה ומדובר בדירה בבניין זה יכול אף להשפיע על העיצוב הכללי של כל המבנה כולו. הפרגולה תהווה התקן הצללה בסיסי בחללים שנמצאים מחוץ לחלל הבית ולכן יש משקל רב לכל בחירה שתעשו. במאמר זה נביא בפניכם מספר סגנונות של פרגולות מעץ.

פרגולות לבנות מעץ

אחד הטרנדים החדשים ביותר לשנת 2020 היא הפרגולה הלבנה מעץ שמתאימה לכל חלל בית חדש שמעוצב בעיצוב מודרני. כל עץ למעשה שתבחרו עבור הפרגולה שלכם וכל צורה שעליה תחליטו, מידה או עיצוב, הצבע הלבן ישווה לפרגולה מראה רענן, חדשני וייחודי! את הצבע ניתן לצבוע באמצעות חברה שמתמחה בבניית פרגולות, שכן חשוב שהצבע יהיה איכותי ביותר ויתאים לפרגולות שעשויות מעץ.

סגנונות של פרגולות מעץ - סגנונות של פרגולות מעץ

סגנונות של פרגולות מעץ

פרגולות עץ

פרגולה היא למעשה גגון שמספק לנו צל בכל חלל בגינה או במרפסת של בניין דירות. עבור כך חשוב שהפרגולה תיבנה מעץ איכותי ועמיד ביותר שכן היא עומדת בחוץ ואמורה לספוג את כל תנאי מזג האוויר. בעבר היה נהוג לבנות פרגולה במראה קלאסי שנשענת על ארבעה עמודים ומיועדת לחלל גינה גדול. כיום יש סגנונות רבים שמעניקים פתרונות הצללה ונחשבים תחת הקטגוריה של פרגולות עץ.  בפרגולות עץ יש חלוקה לפרגולות עץ אורן, בעלי חתכי עץ עדינים שמספקים פתרון הצללה יעיל ביותר. לעומתם יש את הפרגולות עם המראה המסיבי של עץ גושני, שלהן יש נוכחות עיצובית  מרשימה יותר.

סגנונות של פרגולות

מבחינה עיצובית ומבנית קיימות מספר פרגולות שבאות לתת מענה שונה בחלל כמו:

פרגולה תלויה

פרגולה זו אינה נתמכת על ידי עמודים. אפשר לבנות אותה בשטח גדול וקטן, אולם הבנייה שלה דורשת מקצועיות מרובה. גם בכל הנוגע לתכנון שלה, חשוב להיות קפדניים ומקצועיים, לרבות בכל הנוגע לתמיכה וחיזוקים שלה.

פרגולה בעלת מראה טבעי מעץ האורן

פרגולה מעץ אורן תתאפיין בעיקר במראה טבעי ותתמזג יפה עם שאר האלמנטים בגינה. המראה הטבעי שלה הוא בעיקר בשל ה – ‘עיניים’ שטבועות בקורות האורן. המרקם הייחודי מתבלט על רקע חומרי הגלם השונים שמיועדים לבניית פרגולות עץ, שמגיעים במרקם אחיד.

פרגולה מעץ גושני

פרגולה מעץ גושני היא פרגולה שלא ניתן להתעלם ממנה והיא מעניקה למראה הבית הרבה יוקרה והדר. במידה ואתם רוצים לעצב את הגינה שלכם בצורה יוקרתית ומרשימה, בחירה בעץ גושני לפרגולה שלכם תהייה הבחירה הנאותה. היא תתאים בעיקר לגינה בעלת שטח גדול. מהסיבה הזו פחות יתאים לבנות פרגולה מעץ גושני בגינה בממדים קטנים ותאלצו להסתפק בפרגולה לא פחות יפה מעץ אורן, שהיא מעודנת יותר.

צורות, סוגי עצים וחתכים

כאמור פרגולה היא אלמנט עיצובי מרשים שמשנה לחלוטין את מראה הגינה וגם בכל הנוגע לצורת הפרגולה יש עיצובים שונים שמשתנים חדשות לבקרים. אולם חשוב גם להבין מבעוד מועד את התנאים הקיימים בגינה והצרכים של הדיירים. במקרה שמעוניינים בהצללה בגינה וגם באטימות מפני גשם – פרגולה מקורות עץ שנבנים צמוד אחד לשני יספקו את המענה. אולם, במקרה שמדובר רק בפרגולה למטרות הצללה, פרגולה שמגיעה עם פתחים בין קורה לקורה, תתאים יותר ותספק זרימה ומשב רוח נעים בימים חמים. אחד הדברים שכדאי להבין בכל הקשור לטרנדים וסגנונות של פרגולות מעץ, זה שהשמיים הם הגבול וכלל שתהיו יותר מקוריים בבחירת הפרגולה, העיטורים וההתמזגות האולטימטיבית שלה בחלל, כך היא תראה יותר מיוחדת ותתכתב עם כל טרנד חדשני.