פרגולות מעץ בגינה

פרגולות מעץ ידועות בכך שהן מהוות אמצעי דקורטיבי ונוח להצללה בגינה ומסתור מושלם מפני השמש היוקדת. אפשר לבחור פרגולות מעץ לגינה שתלויות בלי עמודי תמיכה או בפרגולות עץ לגינה שמגיעות עם עמודים שתומכים בה ועומדים על הקרקע. אפשר לרכוש גם פרגולות מסוגי עץ שונים כמו עץ אורן, שעלותו יחסית זולה והוא נחשב בארץ לעץ מבוקש לבניית פרגולות. עוד סוג של עץ שמתאים לפרגולה הוא עץ טיק, שנחשב לחזק ועמיד במיוחד והוא משמש גם לבניית דק בגינה. עץ טיק עלותו יקרה יותר, אולם הוא מעניק לפרגולה מראה מרשים ומקורי. כל סוג של עץ שתבחרו עבור הפרגולה שלכם בגינה, חשוב יהיה לבדוק כי הוא מתאים לתנאים השוררים בגינה וכן מתמזג עם המראה הכללי של הגינה שלכם. גם בכל הקשור ליתר חומרי הגלם יש לוודא שהם עשויים מחומרים משובחים על מנת שהתוצאה הסופית של הפרגולה תצא איכותית ביותר.

מעץ בגינה - פרגולות מעץ בגינה

פרגולות מעץ בגינה

פרגולה מעץ וסוגיה

פרגולות הן חלק אינטגרלי מהנוף הישראלי, ניתן לזהות אותן בחצרות העיר, בפארקים ובגינות רבות. בהתאם לזאת יש חברות רבות שמתמחות בבניה של פרגולות מעץ לגינה והן מציעות מגוון של סוגי עצים וגם מסייעות בבחירה, בבנייה ובעיצוב הפרגולה. מלבד פרגולה עץ, יש גם פרגולות שבנויות מאלומיניום, אולם הקונה הישראלי מעדיף לבחור בחומר גלם ‘עץ’, על כל אלטרנטיבה אחרת משום שהעץ מוסיף אווירה אותנטית, משפחתית וחמימה לחלל הגינה, ובמקרה של עץ איכותי, הוא מוסיף גם הרבה רושם בהקמת הגינה. עם זאת, גם לאקלים החם של ישראל תהייה השפעה על הבחירה בפרגולת מעץ,  פרגולות רבות כאמור, נצבעות בחומר מיוחד, שמעניק להן הגנה מפני השמש וגם על מנת שהצבע לא יאבד מהמרקם שלו. מומלץ להשקיע בפרגולות עץ איכותיות אשר תחזקנה זמן רב ותהיינה עמידות בפני פגעי מזג האוויר.

מה היתרונות של פרגולה מעץ לגינה?

לפרגולה עץ לחצר יש יתרונות רבים כמו, הצללה על אזור מסוים בגינה שבו רוצים לארח או לשבת עם שאר באי הבית. הפרגולה מספקת הגנה מהגשם, בפרט בעונת החורף, על כן, מומלץ לבחור פרגולה מעץ איכותי שמגיע עם ציפוי שמונע חדירה של מים לעץ. עץ יכול להשתלב עם מערכת הישיבה של הגינה, עם הדק שבגינה וגם עם הסגנון העיצובי של פנים הבית. אך היתרון העיקרי של פרגולת עץ הוא בעיקר במראה הטבעי והנעים שלה שמוסיף הרבה חן, אינטימיות וחמימות לגינה, ועל ידי תחזוקה טובה תוכלו ליהנות מישיבה רבה לאורך שנים תחת הפרגולה שלכם בכל עונה.

חברה שמומחית בבניית פרגולות

במידה ובחרתם את הפרגולה שלכם או שאתם עדיין מתלבטים, חשוב שתסתייעו בחברה שמומחית בבניית פרגולות. חברה שמתקינה פרגולות תדע לבחור עבורכם את הפרגולה האידיאלית, תבחין בכל התנאים והאלמנטים השונים בשטח ובהתאם לכל זה, תדע להציב את הפרגולה במקום האידאלי בגינה. לכן, חשוב לא להתפשר בכל הקשור לבנייה של פרגולה מעץ בגינה ולבחור בחברה מומחית בבניית פרגולות מעץ.

כיצד לתחזק את פרגולת העץ שלכם?

עיקר התחזוקה של פרגולות עשויות עץ יהיה בצביעה שלהן מידי כמה שנים. הזמן שיעבור בין צביעה לצביעה יהיה תלוי בשני גורמים, הראשונה רמת החשיפה של הפרגולה לשמש, מה שידרוש תדירות גבוהה יותר מאשר פרגולה שנמצאת תחת צל. בנוסף, פרגולה שיש עליה סככה שמגנה עליה מפני גשם בדרך כלל תהייה מוגנת בחלק העליון והצבע לא ידהה במהרה, לכן פרגולה כזו תיצבע רק לאחר חמש שנים לכל הפחות ורק בחלקה התחתון.