פרגולות מעץ לגינה

פתרונות הצללה הם אלמנט שיש לו ביקוש רב בגינות פרטיות וגם בגינות ציבוריות. בגינה הפרטית שלנו נחפש את המענה היעיל והיפה ביותר שיספק לנו צל ועם זאת לא יחסום כל משב רוח אביבי.  פרגולה מעץ לגינה תספק פתרון הצללה אידיאלי מול כל תנאי האקלים ועם זאת תהווה אלמנט עיצובי מרהיב שיחבר בין החלל הפנימי של הבית לבין הגינה. בכל הקמה של פרגולות מעץ לגינה יש להתחשב בכל התנאים הקיימים, בכיווני הרוח ובשעות של השמש, בכמות הגשם שיורדת במהלך השנה וגם ברוחות שקיימות באזור. כמו כן, בכל בחירה בפרגולה יש לוודא שהיא מתכתבת עם הסגנון העיצובי של הבית והחוץ.

מעץ לגינה - פרגולות מעץ לגינה

תכנון והקמת פרגולה

פרגולה היא אלמנט דומיננטי ובולט בשטח הגינה ועל כן תכנון פרגולה יתבצע בעזרת איש מקצוע מומחה בתחום שיודע להתאים את העץ האידיאלי כשהוא לוקח בחשבון את מכלול התנאים במקום.  הוא גם יעזור בבחירה של הצורה והגודל של הפרגולה שתשתלב בצורה הרמונית עם כל יתר האלמנטים בגינה וידע לנצל את השטח על מנת שתוכלו ליהנות מהפרגולה בכל ימות השנה.

מה כדאי לזכור?

בדרך כלל כל אלמנט שהוא גדול ומקובע לאדמה ונמצא בחצר הבית, ידרוש אישור מהרשות המקומית כמו הקמת בריכה בגינה לדוג’. גם במקרה של בניית פרגולה, עוד בטרם תבנו את הפרגולה שלכם יש לדעת כי במקומות מסוימים תדרשו להוציא אישור מהרשויות המקומיות. את האישור מומלץ לבקש  לפני שתתחילו להקים את הפרגולה וגם כאן תוכלו להיעזר באיש מקצוע שיסייע בזירוז ההליך.

מגוון סוגי עץ לפרגולה

יש מנעד שלם של פרגולות מעץ לגינה שמגיעות בעיצובים מרשימים החל מפרגולות עץ תלויות, פרגולה עגולה, פרגולה מעץ ללא עמודים, פרגולה מעץ בגוון לבן, פרגולה מלבנית ועוד. יש גם היצע רב של סוגי עץ לפרגולה כמו פרגולות מעץ גושני, עץ אורן, עץ רב שכבתי ועוד. סוגי העצים יבדלו בעיקר בטקסטורה שלהם, בקשיחות של העץ ובחסינות שלהם משינויים במזג אוויר. בנוסף, לכל סוג עץ יש צבע ורמת קישחות משלו, מה שמבדיל גם בעלויות השונות. יש סוגי עץ שהם זולים כמו עץ אורן וחלקם יקרים יותר כמו עץ גושני. יחד עם זאת, יש אפשרות לשלב לפרגולה גם חומרי גלם נוספים כמו מתכת למשל.

פרגולות מעוצבות

פרגולה מטרתה לפני הכל לתת מענה הולם ויפה לקירוי והצללה, אולם, לכל אדם יש צרכים שונים ורצונות שונים מהפרגולה שלו. יש כאלה שיעדיפו שעובי הקורות יהיה לא אחיד או שהחתכים של הפרגולה יהיו עדינים או דווקא בולטים. ניתן גם לבנות פרגולות משילוב של כמה סוגי עצים ועוד. גם בנוגע לרמת ההצללה, חשוב לדעת כמה הצללה נדרשת ללקוח, האם מדובר בהצללה מלאה, או אולי חלקית? במידה ויש עדיפות לשבת בחוץ בימי גשם כדאי לבצע הצללה הרמטית שתאפשר ישיבה בחוץ מבלי להירטב. פרגולה חלקית לא תצליח למנוע מהגשם לחדור לחלל ולהרטיב את כולו אולם כן תספק משב רוח נעים בימי קיץ ותאפשר לאוויר לחדור פנימה גם ביום חם במיוחד. למעשה, בכל החלטה של בניית פרגולה חשוב לוודא מה הצרכים של כל אחד וגם מה התקציב שהוא מעוניין להשקיע ובהתאם לזאת לדעת לאיזה סוג עץ לגשת מלכתחילה, בעוד שהיום ניתן למצוא מגוון רחב של פרגולות מעץ איכותיות ועמידות שמחירן לא יקר. העלות של כל פרגולה תתבסס על גודלה של הפרגולה, על סוג העץ וגם על הסגנון העיצובי שלה.