פרגולות מעץ להצללה בגינה

ידוע כי במדינה כמו שלנו, שהשמש יוקדת חודשים רבים מהשנה, חשיפה מופרזת לשמש עלולה להוות סכנה לעור הפנים והגוף שלנו. גם בגינה הפרטית שלנו לא יהיה נעים להיחשף שעות ארוכות לשמש ובהתאם לזאת חשוב למצוא מענה הצללה ראוי והולם שיתאים לגינה ולתנאיה. כשמחפשים פתרון הצללה אידיאלי, עולה ישר האפשרות של פרגולה מעץ. במאמר זה נרחיב על יעודן ויתרונותיהן של פרגולות מעץ.

פרגולות מעץ להצללה בגינה - פרגולות מעץ להצללה בגינה

פרגולות מעץ להצללה בגינה

ייעודה של פרגולה מעץ

ייעודה של כל פרגולה באשר היא, יהיה לספק הצללה מפני שמש חזקה או גשם שוטף בחלל החצר או הגינה. בקיץ, הפרגולה תעניק צל ותאפשר לכל הדיירים להיות מוגנים מפניה ועדיין ליהנות מאווירה קיצית, ובחורף, הפרגולה תגן מפני גשם שוטף ותשמור על הריהוט והצמחייה תחתיה. בנוסף, הפרגולה תיצור חלל תוחם ואינטימי לכל מיש שמתיישב תחתיה ותשמש גם כמיקום מושלם עבור אדניות פרחים וצמחייה שיכולה לטפס עליה ולסייע בהצללה.

התאמה מקסימלית לחלל הגינה

בניית פרגולות תחייב שימת דגש על אופי ההצללה ובאופן מקביל גם על הנראות של הפרגולה בחלל הגינה, שכן כל פריט שנכניס לגינה שלנו צריך להשתלב יחד עם הטון העיצובי של החלל. לפני שנקים את הפרגולה נצטרך לתכנן אותה במדויק, את הגודל והמידות שלה, את הצפיפות של קורות העץ, כשהחלטה זו תסתמך בהתאם לעוצמת הקרניים שיחדרו דרך הפרגולה במהלך שעות היום ולפי כל צורך של דיירי הבית או העסק שמעוניינים בהקמת הפרגולה.

הנראות לא פחות חשובה

השלב הבא יוקדש לכל הנראות של הפרגולה ובעיקר לבחירה בסוג העץ. יש פרגולות מעץ אורן ויש פרגולות מעץ גושני ועוד. על מנת להצליח לשלב בין הנראות לבין היעילות של הפרגולה, חשוב להיעזר בחברה שיש לה ניסיון בתחום הקמת פרגולות בגינה. צוות החברה יוכלו להבטיח רמת בטיחות גבוהה לכל פרגולה ועמידה בכל התנאים שקיימים בגינה הספציפית. בנוסף, הם ידעו להעניק הסבר מקצועי על כל מרכיביה של פרגולה, בין אם מדובר בפרגולה מעץ דו שכבתי או בין אם מדובר בפרגולה שהיא מעץ רב שכבתי וכדומה.

כיצד מומלץ לבנות פרגולה מעץ?

עניין נוסף שמתעורר בזמן תכנון פרגולות עץ הוא אופי ההקמה של הפרגולה, האם כדאי שתהיה תלויה ומחוברת למבנה, או שתיתמך באמצעות עמודים תומכים. התקנת פרגולה מעץ תאלץ לעמוד במגוון אילוצים של אותם מבנים אליהם תחובר. מאידך הבנייה עצמה תהייה הרבה יותר פשוטה ויתאפשר מרחב פתוח בהיעדר עמודי תמיכה. עוד יתרון של פרגולה שנתמכת באמצעות מבנה קיים, הוא היעדר ריצוף של הגינה כיוון שאין עליו עמודים, אולם מצד שני, הקמה על עמודים לא תחייב קבלת היתר ממהנדס. מבחינה אסתטית פרגולות שנתמכות על עמודים, יכולות להיראות זרות ולא קשורות לחלל, אלא אם כן מדובר בהתקנה מקצועית של איש מקצוע מנוסה שיודע כיצד לשלב את הפרגולה בגינה. בנוסף, הוא ידע להחליט כיצד להטמיע את הפרגולה ויספק טיפים והמלצות שקשורות לשטח ההצללה ולסביבה, לתחזוקה וכדומה.

הקמת פרגולה בעזרת חברה מקצועית

אחת הסיבות העיקריות שמומלץ להיעזר בחברה מקצועית להקמת פרגולה בחצר, תהיה שבאמצעות חברה מקצועית תוכלו להיות סמוכים שהפרגולה שלכם בנויה מעץ איכותי וכך תבטיחו לכם פרגולה שתחזיק לאורך שנים ארוכות. עץ, כידוע הוא חומר גלם משובח שמתאים מאוד להקמת פרגולות, הוא מתאפיין במראה חינני וטבעי, משרה אנרגיות רגועות ובטוחות, יחד עם רוך ושלווה ומצליח לחבר בצורה הרמונית את  החלל פנימי של הבית לבין החלל החיצוני, שזאת הגינה.