ריצוף חוץ – ריצוף שבילים ורחבות חיצוניות

עבודת ריצוף חוץ של שבילים ורחבות היא בעיקרה עבודה טכנית מקצועית. בכדי שתקבלו את המראה הרצוי לכם, אנחנו מתחילים בשלב תכנון הגינה הכולל. התכנון הכולל של מראה וצביון הגינה ייקבע גם סוג הריצוף ומראהו. האם הוא יהיה ריצוף כפרי ? – נרצף באבנים טבעיות. אם הוא יהיה בעל מראה מודרני טבעי וחלק ? – נרצף בקרמיקה. וכו' וכו'.

בערוגת הבושם מחלקת תכנון מקצועית ומנוסה שתכננה כבר מאות גינות, כולל ריצוף חוץ של שבילים, מעברים,רחבות ייעודיות ועוד.

יוסי מלכה – המנכ"ל והבעלים ישב אתכם בשלב הראשון ויעבור ביחד אתכם,על רצונכם חלומכם בקשותיכם המיוחדות-באם יש, לתכנון המראה הכללי של הגינה על כל מרכיביה. תוכנית אב מסודרת,כולל עבודות הריצוף, תועבר אליכם לבדיקה ואישור.

לאחר  אישור התכנית ייכנס לעבודה אחד מצוותי ריצוף החוץ של ערוגת הבושם.צוות מקצועי ומנוסה כמובן !

אנחנו בערוגת הבושם דואגים שהביצוע יהיה זהה לתכנון ובעיקר עמידה בלוחות זמנים.

ריצוף חוץ - ריצוף חוץ – ריצוף שבילים ורחבות חיצוניות

ריצוף חוץ

ריצוף חוץ – מראה

מראה ריצוף חוץ ייקבע בדרך כלל בהתאם למראה הכללי של הגינה ומה אתם רוצים שהיא תשדר לכל מי ששוהה בה, מבקרים אורחים ולבני הבית כמובן.

לריצוף חוץ אפשר להשתמש בכמה סוגי אבנים וריצוף,למשל

  • אבן מלאכותית  (בריקים, משתלבות)
  • אבן טבעית (ג'מעין,מצפה,אבן חברון, אבן ירושלמית, אבן חלילה, בזלת' צפחה טרוונטין)
  • קרמיקה
  • שיש – לוחות אבן טבעית מסוגים רבים, החתוך, מוחלק ומיועד ליישומים כמו מטבח, שירותים כו'
  • אבן טופו – אבן חול הבאה בצורת בלוקים או לוחות שטוחים

בטון מוחלק

בחלק מהמקרים עבודת ריצוף החוץ תדרוש לבטן את השטח המיועד לפני הריצוף. בערוגת הבושם יש צוות מקצועי מיוחד שמכין את השטח,יוצק את הבטון וכמובן מבצע את השלב החשוב של החלקת הבטון כהכנה לריצוף.אפשרות נוספת שכדאי לשקול היא פשוט בטון מוחלק ללא ריצוף נוסף מעליו. בטון מוחלק יכול לבוא בצבעים ורמות גימור שונות עם אפשרות של ציפוי או שילוב בין הבטון המוחלק לבין אבנים, קרמיקות וכו' ליצירת מראה עיצובי ייחודי.

יתרונות ריצוף החוץ

שבילים ומעברים שמתוכננים היטב מראש, מאפשרים לאחר הביצוע מעבר, לא רק של הולכי רגל, אלא גם של עגלות מסוגים וגדלים שונים ולפעמים גם רכבים.

ריצוף רחבות חיצוניות מאפשר הנחת כיסאות, כורסאות,שולחנות ופינות ישיבה- לאירוח ואו לשימוש יום יומי מהנה בגינה. בדרך כלל, כל סוגי הריצוף לא סופגים לכלוך ולכן גם לא דורשים תחזוקה מיוחדת.