ריצוף חוץ מאבן טבעית

הרצפה בחלל הבית והחצר שלנו היא המעטפת שמעניקה לחלל את האווירה שנרצה והיא זו שתעטוף וגם תשפיע על העיצוב של הריהוט, האבזור, הטקסטיל וכל מה שנמצא בחלל ומתמזג עמה. בזכות המגוון הרחב, ריצוף חוץ מאבן טבעית  מתאים לכל סגנון עיצובי ומשתלב נפלא עם חומרים טבעיים כמו: עץ, מתכת, זכוכית ועוד. הבחירה בסוג האבן, אופן הליטוש שהיא תעבור וצורת החיתוך – כל אלה יקבעו את המראה הסופי שלה ואת הטון העיצובי. למשל, אם נרצה ליצור אווירה שהיא כפרית, נבחר באבן בעלת מראה טבעי וגס, במנעד גדלים. אם נבקש ריצוף יותר מודרני, נבחר בפלטות גדולות שהן מלוטשות למקשה אחת. נזכיר, שאבנים יש בכל מקום, אולם, החוכמה היא להטמיע את האבן שמתאימה לריצוף חוץ ומשתלבת עם כל האלמנטים סביבה.

חוץ מאבן טבעית - ריצוף חוץ מאבן טבעית

ריצוף חוץ מאבן טבעית

היתרונות של ריצוף חוץ מאבן טבעית בחצר הבית

החצר שלנו גדושה באלמנטים טבעיים כמו פרחים, עצים ושיחי תבלין. ניתן לרצף את החצר שלנו בריצוף קרמיקה או ריצוף בטון בחצר, אולם אלה לא יתמזגו בצורה טבעית כמו אבן טבעית שמספקת מראה אורגני ביותר לכל חלל החצר. גם אם יש בריכה בחצר, ריצוף מאבן טבעית יהווה משטח קסום, עמיד ומרשים במיוחד. להלן כל היתרונות של עיצוב ויישום אבן בחלל חוץ.

מראה טבעי

ריצוף באמצעות אבן טבעית יספק יופי ואסטטיקה בחצר בגינה, כך שכל החלל של הבית יראה מעוצב ומזמין למשעי. אפשר לבחור מראה בהתאם לטעמו של הלקוח, כמו מראה עתיק יותר או מראה שהוא מלוטש וכולי.

איכות ועמידות

מאחר ומדובר באבן שנוצרה בטבע, העמידות שלה גבוהה במיוחד בפני כל מזג אוויר קיצוני ושינויי טמפרטורה. כל ריצוף שהוא לא ריצוף טבעי, עשוי להיות הרבה יותר פגיע ושברירי לעומת אבן טבעית.

התאמה לכל אזור

בעזרת סוג אבן זו, אפשר לבחור את המראה המתאים לכל אזור בחלל הפתוח, בחצר הבית שלנו, באולמות אירועים, בבריכות, בפארקים, בצימר וכדומה.

אילו סוגי אבן טבעית לריצוף חוץ קיימים?

אבן שנוצרה בטבע מושגת ממקורות טבע שונים, כמו אבן גרניט או אבן בזלת שמגיעות משרידיו של הר געש כבוי. כמו כן, אבני גיר או אבני כורכר בהן נתקל בסיורי שטח בארץ, לרבות באזור הדרום כמו הנגב וכדומה. גם את אבן הצפחה יזדמן לנו לראות בטיול בטבע. יש כמה סוגים עיקריים של אבנים טבעיות שבהן ניתן להשתמש לריצוף או עבור חיפוי. אולם חשוב לזכור שלכל אבן יש את היתרונות והחסרונות שלה ויש לבחור את האבן לפי הצרכים וההעדפות העיצוביות שלכם. להלן עוד סוגי האבנים בהם נעשה שימוש לריצוף חוץ.

אבן ירושלמית

יפיפה, בעלת מרקם ייחודי שנובע מזרמי מים שיוצרים שחיקה.

אבן גיר

עמידה וחזקה, שמתאימה לכל תנאי מזג האוויר.

אבן צפחה

עמידה במיוחד שמעניקה מראה מרשים ויוקרתי.

אבן מצפה

מעניקה לחלל החיצוני מראה טבעי ומהודר.

אבן טרווטין

בעלת מרקם מחורר מאוד עמידה בתנאי חוץ כמו שמש ורטיבות וכן מונעת החלקה.

אבן בזלת

מגיעה בגוון אפור יש לה מראה אלגנטי במיוחד.

האבן ששומרת על הבטיחות שלכם

מלבד כל היופי וההתמזגות המושלמת עם הטבע, עוד יתרון בולט בריצוף באמצעות אבן, הוא הבטיחות שהיא מעניקה לעומת כל סוגי הריצוף האחרים שמוצעים לנו כיום בשוק. במקרה של יום גשום שמציף במים את הקרקע בחצר, הקרקע תהפוך בן רגע למגרש החלקה ומפגע בטיחותי מאיים, אבן טבעית תספח את כל מי הגשם לתוכה ותמנע החלקה.